چوب ترمو

همانطور که می دانید چوب ترمو بسیار مفید و کاربردی است،در اینجا می خواهیم شما را با برترین فواید و ویژگی های منحصر به فرد ترمووود آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

این نوع چوب ها بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند و با استفاده از بخار و گرما دهی می توان چوب را به ترمووود تبدیل کرد.

اگر می خواهید در مورد نحوه استفاده از رنگ چوب ترمو نیز اطلاعاتی را به دست آورید می توانید مطالب سایت را مطالعه کنید.

چوب ترموود  محصولی است که با استفاده از کوره مخصوص حرارت بالا تولید می شود،فرآیندی که در فنلاند توسعه یافته است.  ترموود نه تنها از چوب محافظت می کند بلکه فرآیند حرارت و بخار زیاد، همچنین برخی تغییرات شیمیایی را نیز ایجاد می کند.

ThermoWoodبا استفاده از قند موجود در داخل  فرآوری می شود الوار کارامل می شود و این باعث تغییر رنگ می شود و الوار تولید می گردد.

با استفاده از  اصلاح حرارتی، تورم و خم شدن چوب به حداقل رسیده است. روند چوب ترمووود روند اصلاح حرارتی مطابق با Finish Wood توسعه یافته است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
3 خصوصیت بارز چوب ترمو

روش ThermoWood تحت مجوز The International ThermoWood است،انجمن و اعضای آن محصولات ThermoWood در دو فرآیند مختلف ارائه می شوند.

روش تولید چوب ترموود در سه مرحله

الوارهای اصلاح شده حرارتی را می توان به سه مرحله اصلی تقسیم کرد:

فاز 1. افزایش دمای کوره : دمای کوره بالا می رود،در یک سرعت سریع با استفاده از گرما و بخار تا حدود 100 deg. پس از آن در این مدت درجه حرارت خشک شدن به طور پیوسته به 130 درجه افزایش می یابد و میزان رطوبت در چوب تقریباً به صفر می رسد.

فاز 2. عملیات حرارتی شدید: پس از خشک شدن کوره با درجه حرارت بالا،دما در داخل کوره تا حدی بین 190 (ترمو S) و 212 (ترمو D) درجه سانتی گراد میرسد،پس از رسیدن به سطح هدف، دما  به مدت 2 3 ساعت ثابت باقی می ماند.

مرحله 3. خنک سازی و تهویه رطوبت: مرحله نهایی کاهش دما است،با استفاده از سیستم های اسپری آب. هنگامی که دما به 80 90 درجه  رسید مرطوب کنندگی و تهویه مطبوع صورت می گیرد تا رطوبت چوب بین 4 6٪ به میزان قابل استفاده برسد.

برای اطلاع از نحوه تولید چوب ترموود ویدیو زیر را مشاهده کنید

قیمت چوب ترمو

قیمت چوب ترموود به فاکتور های متعددی بستگی دارد. یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در قیمت این نوع چوب ها موثر است ابعاد و اندازه چوب ها می باشد.

مواد اولیه که در ساخت و تولید چوب های ترمو استفاده می شود از اهمیت بالایی برخورداند این نوع مواد بر قیمت آن ها بسیار موثر می باشند. از آنجا که هیچ ماده شیمیایی مضر در طول فرآیند در آن اضافه نمی شود، این نوع چوب ها فقط شامل مواد تجدید پذیر می باشد.

به دلیل مقاومت در برابر پوسیدگی، رطوبت کمتر و همچنین حرارتی پایین تر در مقایسه با سایر چوب ها، چوب ترمو از نظر ابعادی پایدار، بادوام است و عایق بسیار خوبی می باشد. این نوع چوب ها شکل خود را حفظ کرده و در برابر تغییر شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم اند.

از این چوب ها می توان به راحتی در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده کرد و  با خیالی راحت آن ها را در مجاورت تابش نور خورشید قرار داد.

معمولا از چوب های حرارت دیده شده به عنوان نای ساختمان استفاده می شود.

با این حال اخیراً، ما شروع به ارائه روکش چوبی حرارت دیده شده مانند گزینه های سیاه رنگ شده و رنگ آمیزی شده خود کرده ایم.

جدیدترین محصولات حرارت شده دارای روکش فلزی Thermowood نیز می باشد، که با روشی بسیار خاص این کار بر روی آن ها انجام شده است.

نه تنها این نوع چوب ها برای جلوگیری از ورود رطوبت، رنگ شده و مهر و موم شده اند، چوب نیز در کوره خشک شده است تا جایی که تقریباً هیچ رطوبتی در چوب باقی نمانده باشد، که باعث پایداری فوق العاده ی آن شود.

در این گونه چوب ها هیچ نوع رطوبتی باقی نمی ماند بنابراین خطر پوسیدگی کاهش می یابد و تخته های انتخاب شده برای فرآیند فقط شامل گره های صوتی هستند.

الوارهای مورد استفاده از چوب کاج، صنوبر اسکاندیناوی هستند.

قیمت چوب ترموود نما

با توجه به اینکه نوسانات ارز در این روزها بسیار بالاست ارائه قیمت چوب ترموود نما به صورت روزانه اعلام میشود و نمیتوانیم یک قیمت مشخص را برای آن تعیین کنیم، قیمت چوب ترموود با توجه به ضخامت و نوع چوب ترمو تعیین میشود.

یکی از مواردی که هنگام خرید چوب ترموود نما باید به آن دقت کنید میزان ضخامت آن است، و نباید چوبی با ضخامت کمتر از 18 میلیمتر استفاده شود.شما میتوانید برای اطلاع از قیمت دقیق چوب ترمو با ما تماس بگیرید.

چوب ترمو را می توان برای نمای ساختمان های اداری و مسکونی نیز مورد استفاده قرار داد.

استفاده از ترموود برای نمای ساختمان می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت محیط زندگی شما داشته باشد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهنمای خرید چوب ترمو

همانطور که می دانید با استفاده از گرما، کاج و صنوبر فنلاندی را با دمای بیش از 200 درجه سانتیگراد ، حرارت می دهند.

در طول عملیات حرارتی، تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب اتفاق می افتد که برخی از ویژگی های اساسی آن را تغییر داده و بهبود می بخشد. محصول حاصل یک چوب کاملاً با دوام تر و پایدار است، یک ماده پوششی ایده آل برای استفاده در مناطق مختلف می باشد.

نما هایی که از چوب ترمو ساخته شده اند می توانند بیش از 30 سال دوام و ماندگاری خود را حفظ کنند. این محاسبه براساس تعدادی شرایط شامل کیفیت کار در زمان نصب و قرار گرفتن در معرض روکش فلزی در برابر آب و هوا از جمله مکان، ارتفاع و طراحی انجام می شود.

همچنین اگر از مواد پوشش دهنده  مناسبی برای این نما ها استفاده شود دوام و ماندگاری آن ها به بیش از 60 سال نیز خواهد رسید.

چوب ترمو

چوب مورد استفاده در تولید ترموود در جنگل های فنلاندی رشد می کند که کاملاً تحت سیستم صدور گواهینامه جنگلداری فنلاند و گواهینامه جنگل های پان اروپایی است.

به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که ترموود از جنگل های به خوبی مدیریت شده و پایدار تهیه شده است. فرآیند عملیات حرارتی نیازی به مواد افزودنی شیمیایی ندارد. عملکرد بهبود یافته صرفاً با استفاده از کنترل گرما و بخار حاصل می شود.

برای استفاده از چوب ترمو به عنوان نمای ساختمان گزینه های زیادی را در دست خواهید داشت.

انتخاب این نوع چوب ها به عنوان نمای ساختمن برای مناطقی با رطوبت بالا بسیار مناسب است چرا که فرایند گرما دهی به چوب باعث شده تا آن ها در مقابل رشد باکتری و کپک بسیار مقاوم باشند.

چوب ترموود

قیمت چوب ترمو ارزان

چوب ترمو ارزان چوبی است که دارای ضخامت کمتری به نسبت چوب های فنلاندی درجه یک است،به همین ترتیب نمیتوانیم کیفیت آن را با انواع چوب های گرید a مشخص مقایسه کنیم.

چوب های ترمو با کیفیت، چوب هایی هستند که  از درختانی که دارای برگ های پهنی هستند تولید میشوند و این تفاوت باعث میشود تا میزان زیادی بر روی قیمت آن ها تاثیر مستقیم بگذارد.

قیمت چوب ترمو به چه فاکتور هایی بستگی دارد؟ چه عواملی می تواند بر قیمت این نوع چوب ها موثر باشند؟

روکش های چوبی ظاهری بسیار زیبایی به هر سطح می بخشد این نوع روکش های چوب ترمو در رنگ ها و بافت های متنوعی موجود است و حتی سال ها پس از نصب می توانید زیبایی سابق آن را بازیابی کنید.

روکش ترمووود دارای طول عمر طولانی است که یکی از مزایای آن دوام بسیار بالای آن ها می باشد چرا که به نگهداری کمتریی نیاز دارد.

چوب خشک می شود و رطوبت از آن خارج می شود و این باعث می شود تا آنجا که ممکن است پایدار شود. ترموود در برابر آب و هوا مقاوم است و در دماهای بین 40 تا 40 درجه بسیار مقاوم می باشد.

کیفیت فرایند اماده سازی چوب ترمو از جمله مهم ترین فاکتور هایی است که بر قیمت آن ها موثر است.

در برخی از فرایند ها از مواد شیمیایی برای گرمادهی و تبدیل چوب ها به ترموود استفاده می شود که این موضوع از ارزش چوب ترموود می کاهد.

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور هایی که در قیمت ترموود تاثیر دارد اندازه و ابعاد چوب است. معمولا چوب هایی با ابعاد بزرگ تر گران تر هستند و الوار های که ابعاد کوچک تری دارند ارزان تر می باشند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چرا چوب ترمو را انتخاب کنیم؟

برخی از مهم ترین فواید ترمووود که بر قیمت آن بسیار موثر است عبارت اند از:

 • نیاز کم به نگهداری
 • دوام و ماندگاری بالا
 • مقاوم در برابر آب و رطوبت
 • مقاوم در برابر لیز خوردگی
 • مقاوم در برابر قارچ ها
 • مقاوم در برابر اشعه یو وی

با این وجود بهتر است بدانید هر نوع چوب ترمو ارزانی با کیفیت نیست، پس علاوه بر قیمت به کیفیت آن نیز توجه کنید، با توجه به این موضوع و همچنین موضوع نوسان ارز حتما برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

خرید چوب ترمو

چوب ترمو یکی از با کیفیت ترین و بهترین چوب های موجود در صنعت ساختمان است و کاربرد بسیار زیادی دارد،چوب ترموود به دلیل مقاومت بالایی که دارد در نما های ساختمانی استفاده میشود، باید بدانید که خرید و فروش چوب ترمو به صورت متر مکعب انجام می شود، از نکاتی که هنگام خرید چوب ترمو باید به آن دقت کنید میزان ضخامت آن است که در کیفیت و قیمت آن تاثیر بسزایی دارد، نوع این چوب از روی درختی که از آن تهیه شده اند مشخص می شود و همچنین تکنولوژی ترمویی که بر روی آن انجام شده است، چوب برخی از درختان فراوانی کمتری در طبیعت دارند پس قیمت آن ها برای خرید چوب ترمو به نسبت بالاتر است.

مهم ترین فواید چوب ترمو

سازگاری با تمامی شرایط آب و هوایی

ترمووود ها نسبت به حرارت و یا رطوبت واکنش نشان نمی دهند. چوب ترموود با تمامی آب و هوا ها بسیار سازگارند.

عایق حرارتی

تحقیقات نشان داده است که رسانایی حرارتی در این نوع  چوب ترمو در مقایسه با چوب های معمولی 20 تا 25 درصد کاهش یافته است.

سمی نیستند

چوب ترموود و انواع مختلف آن  سمی نیستند و از روش های طبیعی به همراه گرما و بخار ساخته شده اند.

این نوع چوب ها از هیچ نوع ماده شیمیایی به وجود نیامده اند.

عدم وجود رزین در چوب ها

در طی فرایند گرما دهی رزین از این نوع چوب ها به طور کامل حذف می شود.

بهترین چوب هایی که از آن ها چوب ترمو را به دست آورد کدام اند؟

کاج و صنوبر.

وارد کننده چوب ترموود

همانطور که می دانید اسلوود به عنوان بهترین وارد کننده چوب ترموود شناخته شده است. این مجموعه با استفاده از برترین و با کیفیت ترین انواع چوب آماده ارائه بهترین محصولات به شما عزیزان می باشد.

چوب ترمو یک چوب زیبا و پایدار است که با استفاده از روش های طبیعی تولید می شود. این نوع چوب ها با استفاده از فرایند گرما دهی که به صورت کاملا طبیعی انجام می گیرد بسیار مقاوم و با دوام می شوند.

معمولا این نوع چوب ها را از چوب کاج و صنوبر که دارای گواهینامه PEFC از فنلاند می باشند تولید می شوند. می توان از آن در داخل یا خارج از منزل و در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

روکش بیرونی بدون پوشش می تواند 30 سال عمر مطلوب را ارائه دهد. در فرایند گرما دهی به چوب هر چه گرما و درجه حرارت بیشتر باشد رنگ چوب تیره تر خواهد شد.

فرایند گرمادهی به چوب باعث می شود تا چوب ها دوام و ماندگاری بیشتر و همچنین بسیار کاربردی تر شوند.

این نوع چوب ها در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم اند همچنین هیچ گونه رزینی در آن ها به کار نرفته است.

از ترمووود ها در تمامی شرایط آب و هوایی و همچنین برای استفاده در داخل و یا  فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند.

ترمووود هایی که با کیفیت باشند سمی نیستند و نصب آن ها بسیار ساده است برای جلوگیری از آسیب اشعه یو وی می توان از اسپری ها و روغن های مخصوص روی سطوح چوبی استفاده کرد.

کاربرد چوب ترمو

اصلاح حرارتی یک فرآیند کنترل شده رایانه ای است که در یک کوره مخصوص در دمای بالا انجام می شود.

فقط بخار و گرما بدون افزودن مواد شیمیایی استفاده می شود. پس از 15 سال تجربه در زمینه اصلاح حرارتی و همکاری با تولید کنندگان پیشرو کوره های حرارتی فنلاندی، بهترین برنامه های اصلاح چوب برای دستیابی به کیفیت عالی ساخته شده است.

دامنه محصولات شامل مواد در دو سطح اصلاح شده متوسط ​​و شدید است.

رنگ چوب اصلاح شده متوسط ​​از قهوه ای روشن تا متوسط ​​متفاوت است. اصلاح و حرارت دهی باعث افزایش پایداری و زیبایی طبیعی ساختار چوب می شود.

چوب اصلاح شده متوسط ​​برای استفاده در محیط داخلی مناسب است، زیرا ماده ای مناسب برای کفپوش و تخته است.

چوب اصلاح شده باعث پایداری و دوام ابعادی برجسته می شود و طول عمر چوب را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. بنابراین چوب اصلاح شده Intense برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی مناسب است.

بیشترین کاربرد آن به عنوان کف پوش، روکش و کف است. به دلیل پایداری بالا می توان از آن در اتاق های مرطوب و کف های گرم نیز استفاده کرد. بسته به گونه، رنگ چوب اصلاح شده از قهوه ای تیره متوسط ​​تا مجلل متفاوت است. چوب اصلاح شده حرارتی در مقایسه با چوب اصلاح نشده دارای ماندگاری بسیار طولانی، پایداری و رطوبت کمتری است.

استفاده در سطح تراس

دوام چوب ترمو که منجر به یک جایگزین سازگار با محیط زیست با سایر چوب ها می شود. در مقایسه با چوب اصلاح نشده مقاومت در برابر کپک و پوسیدگی به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

این نوع چوب ها در ابعاد و پروفیل های مختلف موجود است.

از چوب ترمو می توان برای دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده کرد و نصب آن ها بسیار ساده و سریع است.

روکش ها مخصوص فضای باز هستند و پانل ها را برای استفاده در محیط داخلی پوشش می دهد.

بسیاری از پروفیل های ظریف و رنگ های متنوع، طیف چشمگیری از امکانات را برای ایجاد یک فضای مناسب در خانه ارائه می دهند.

چه با نصب افقی و چه به صورت عمودی، استفاده از سطح اره، برس یا طرح ریزی هر نوعی از روکش منحصر به فرد است.

و مهمتر از همه – روکش ترموود ماندگاری بالایی دارد زیرا چوب اصلاح شده با حرارت مقاومت چشمگیری در برابر تأثیر زمان دارد.

استفاده در کفپوش

ظرافت کف های ساخته شده با چوب ترمو در زیبایی ساختار چوب و در پالت رنگ غنی آن نهفته است.

راحتی و گرمای طبقات با دو سطح اصلاح به نمایش در می آیند. کف های کاملاً اصلاح شده، مانند تانگو، از پایداری ابعادی بالایی برخوردار هستند و می توان آن ها را روی سیستم های گرمایش از کف نصب کرد.

کف سالسا و سامبا، که اصلاح شده متوسط ​​هستند، برای فضای داخلی که رنگ های روشن و طلایی مورد نظر است مناسب هستند.

استفاده در دکوراسیون

کاشی های موزاییکی دکوری چوب ترمو فضای داخلی را دوباره زنده می کند. این کاشی ها از بلوک های کوچک حرارتی اصلاح شده متوسط ​​یا شدید ساخته شده اند و با روکش بسیار سختی پوشانده شده است.

بنابراین می توان از کاشی های دکور در دیوارها و کف اتاق های مرطوب نیز استفاده کرد. کاشی های دکوراسیون رنگارنگ پویا قطعه ای از طبیعت و هنر در فضای داخلی شما هستند.

با خیال راحت دنیای خود را بین چهار دیوار محبوب خود شخصی سازی کنید. نصب این نوع کاشی های دکوری مشابه کاشی های سرامیکی و موزاییکی است.

چوب ترمو

قیمت چوب ترموود ایرانی

قیمت چوب ترموود ایرانی چقدر است؟ چه فاکتور هایی می تواند بر قیمت این نوع چوب ها موثر باشد؟

به دنبال نما مناسب برای خانه خود هستید؟ ترمووود می تواند گزینه ایده آلی باشد.

نما ترمووود از الوار چوب نرم از اسکاندیناوی ساخته شده است که تحت عملیات حرارتی قرار گرفته است. پس از حرارت دهی دقیق با فشار و گرما، خشک می شود. هنگامی که رطوبت و رزین به طور کامل از الوار پاک شد، پوشش باعث بهبود مقاومت در برابر آب و هوا می شود. این امر موجب می شود که برای استفاده در فضای باز عالی باشد.

نما ترموود در میان افرادی که ظاهر طبیعی زیبای چوب را دوست دارند محبوب است. مقاوم در برابر آب و هوا و حشرات است، به هیچ گونه حرارت دهی سطحی احتیاج ندارد و دوام بسیار بالایی نیز دارد.

نما ترموود چقدر هزینه دارد؟

هزینه نما ترمووود به مشخصات و نوع دقیق و گونه های چوب بستگی دارد. همچنین ممکن است برای نما با نما خاصی مانند تخته های رنگ شده، هزینه بیشتری پرداخت کنید.

مطمئناً هزینه کلی نما شما به اندازه خانه، یا منطقه ای که باید نما شود بستگی خواهد داشت.

نما ترمووود معمولاً به ازای هر متر مربع، در هر متر خطی قیمت گذاری می شود. در کشور های دیگر هزینه نما ​​ترمووود بین 2.24 تا 7.85 پوند برای هر متر خطی است.

با استفاده از این ارقام و اندازه گیری ها برای منطقه نیاز به نما، باید بتوانید هزینه کل را محاسبه کنید.

اطمینان حاصل کنید که حداقل 10٪ هزینه اضافی در نظر گرفته اید و باید هزینه نصب را نیز در نظر بگیرید.

هزینه نصب ترمووود چقدر است؟

نصب نما ترمووود یک فرآیند پیچیده و ماهرانه است، و کاری است که فقط به متخصصین توصیه می کنیم آن را نصب کنند.

نما های چوبی به طور معمول باید در جای خود میخ شوند. از آنجا که در هنگام نصب، چوب می تواند شکافته شود، نصب کنندگان شما ممکن است نیاز به سوراخ کاری داشته باشند. این کار البته می تواند زمان زیادی به طول انجامد، اگرچه می توانید نما های ترمووود را بخرید که قبلا سوراخ هایی برای نصب راحت تر دارد.

برخی از انواع آن به گونه ای طراحی شده است که بصورت مخفی میخ، در امتداد یک شیار پنهان ساخته می شود.

این کار همچنین می تواند زمان زیادی را به همراه داشته باشد.

به طور معمول، نصب ترمووود برای هر متر مربع بین 35 تا 50 پوند هزینه دارد. هزینه کل به پیچیدگی کار، سطح جزئیات در پایان و اندازه منطقه ای که باید نما شود بستگی دارد.

آیا لازم است نما ترمووود را دوباره رنگ یا حرارت دهی کنیم؟

شما نیازی به رنگ نما ترمووود خود ندارید، مگر اینکه از رنگ آن خسته شوید.

یکی از جذاب ترین موارد در مورد ترمووود این است که به هیچ گونه حرارت دهی اضافی نیاز ندارد. این نوع چوب در حال حاضر مقاوم در برابر آب و هوا است و بعضی از انواع ترموود به مرور زمان به رنگ جذاب خاکستری یا نقره ای ملایم تبدیل می شوند.

نما ترموود چقدر دوام دارد؟

نما ترمووود سالها یا حتی دهه ها به دوام خواهد داشت. بسیاری از تولیدکنندگان قول عمر حداکثر 30 تا 60 سال را می دهند.

آیا نما های ترمووود یک انتخاب پایدار است؟

ترمووود برای محیط زیست کمی بهتر از نما های چوبی خارجی در نظر گرفته شده است. این به این دلیل است که به جای مواد شیمیایی با گرما و فشار حرارت دهی می شود.

نمایندگی چوب ترمو در تهران

اگر به دنبال خرید چوب ترمو از یک نمایندگی معتبر هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از محصولات با کیفیت شرکت پاسارگاد می باشد.

این مجموعه با افتخار تولید کننده ThermoWood اصلی است، چوبی که با استفاده از روش های کاملاً طبیعی – گرما و بخار – تولید می شود.

عملیات حرارتی خصوصیات چوب را بهبود می بخشد، طیف گسترده ای از کاربرد ها را برای استفاده در فضای باز یا داخل منزل فراهم می کند. ThermoWood در هر شرایط آب و هوایی عملکرد بالایی را ارائه می دهد.

چوب ترمو از یک فرآیند گرما دهی برای تولید استفاده می کند و یک علامت تجاری ثبت شده است که فقط توسط شرکت های دارای مجوز و عضو انجمن بین المللی ThermoWood استفاده می شود. شخص ثالث مستقلی بر تولید آن نظارت دارد. بنابراین، وقتی ThermoWood را از ما خریداری می کنید، می دانید که یک محصول با کیفیت اصلی تهیه می کنید.

یک انتخاب سازگار با محیط زیست، ایمن

ماده اولیه ThermoWood از کاج و صنوبر با کیفیت عالی استفاده می شود. از آنجا که هیچ ماده شیمیایی مضر در طی مراحل درمان اضافه نمی شود، ThermoWood فقط حاوی مواد تجدید پذیر است. این امر باعث می شود ThermoWood همچنین به یک راه حل عالی برای یک سطح جذاب تبدیل شود که پیاده روی روی آن دلپذیر و برای بازی بچه ها ایمن باشد.

برش های چوب را می توان در سیستم زباله معمولی سوزاند، بازیافت یا دفع کرد.

دوام عالی، ثبات ابعادی و عملکرد حرارتی

چوب ترمو یک جایگزین مناسب برای محیط زیست برای چوبهای آغشته به فشار است. روش تولید طبیعی با دمای بالا باعث می شود این چوب در برابر شرایط مختلف آب و هوایی، قارچ ها و پوسیدگی ها مقاوم باشد.

ThermoWood به دلیل مقاومت در برابر پوسیدگی، رطوبت کمتر و رسانای حرارتی پایین در مقایسه با چوب های گرما دهی نشده، از نظر ابعادی پایدار، بادوام است و از عایق خوبی برخوردار است.

این نوع چوب شکل خود را حفظ کرده و در برابر تغییر شرایط آب و هوایی مقاوم است.

می توانید از آن در فضای باز استفاده کنید به شرطی که با نگهداری منظم و رسیدگی به سطح از آن مراقبت کنید تا از اثرات طبیعی هوا و قرار گرفتن در معرض نور خورشید در امان بماند.

محصولی همه کاره، کاربردهای گوناگون

ThermoWood در دو کلاس استاندارد اعمال حرارتی Thermo S و Thermo D برای اطمینان از بهترین عملکرد فنی در دسترس است.

Thermo S دارای ثبات، رنگ قهوه ای طلایی روشن و جذاب است و عمدتا برای فضای داخلی مناسب است. Thermo D از دوام بهتری برخوردار است، رنگ قهوه ای تیره تری دارد و برای هر دو کاربرد داخلی و خارجی مناسب است.

روکش داخلی

به طور طبیعی چوب ترمو برای تخته های داخلی و کفپوش، مبلمان و سایر اجزای ساختمان ایده آل است.

به دلیل دوام و پایداری بالا، پس از اینکه محصول نصب شد، بسیار ثابت و مستحکم باقی می ماند.

استفاده در فضای داخلی اسپا و سونا

ThermoWood دکوراسیون جذابی را در سونا یا آبگرم به ارمغان می آورد. با کاهش رسانای حرارتی و فاقد رزین، به شما امکان می دهد تا بتوانید از چوب ترمو در این محیط ها استفاده کنید.

چوب ترمو می تواند گرما یا سرما یا باران را تحمل کند.

چوب ترمو چه مزیت هایی دارد؟

 • فاقد مواد شیمیایی

چوب ترمو 100٪ بدون هیچگونه ماده شیمیایی می باشد، بنابراین برای هر کاری از جمله در مناطقی که حیوانات خانگی یا کودکان بازی می کنند ایمن هستند.

 • ماندگار

چوب ترمو با دوام و از نظر ابعاد پایدار است زیرا فرآیند گرمادهی نفوذپذیری چوب را کاهش می دهد و خاصیت ضد آب بودن چوب را افزایش می دهد.

با جذب رطوبت کمتر، محصول تورم و انقباض کمتری را تجربه می کند و کمتر در معرض ترک خوردگی قرار می گیرد.

 • مقاومت در برابر آب و هوا

بیشتر محصولات چوبی تحت تأثیر تغییر شرایط آب و هوایی تأثیر منفی می گیرند، اما چوب ترمو از عهده هر شرایط آب و هوایی برمی آید. ترمووود در سخت ترین محیط ها از آب و هوای گرم و خشک خاورمیانه تا زمستان های سرد فنلاند آزمون را پشت سر گذاشته است.

 • سالم و بدون آلرژی

یکی از ارزشمندترین مزایای چوب ترمو ایمنی آن است.

روند درمان حرارتی هیچ ماده شیمیایی ندارد بنابراین محصولات نهایی 100٪ طبیعی و خنثی برای بدن انسان باقی می مانند.

برای خرید با کیفیت ترین انواع چوب ترمو با کارشناسان ما با شماره 02188068374 در تماس باشید.

سوالات متداول

1چوب ترمو چیست؟
ترموود به عنوان چوب کلاس 2 درجه بندی شده است که دوام بالایی دارد. روند اصلاح حرارتی باعث کاهش رطوبت در چوب می شود.
2چوب ترمو چگونه تولید می شود؟
ترموود از چوب نرم اسکاندیناوی تهیه می شود که تحت عملیات حرارتی قرار گرفته است. هنگامی که ترمووود تولید می شود، تحت فشار و گرما و همچنین نیتروژن و بخار آب برای کنترل روند خشک شدن قرار می گیرد. این روش درمانی با دقت انجام می شود و ممکن است بین 24 تا 96 ساعت طول بکشد. الوار ها در این روش بسته به نوعی که دارند، تحت دمائی از 180 تا 230 درجه سانتیگراد قرار می گیرد.
3دوام چوب ترمو چقدر است؟
چوب ترمو دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد اما اگر می خواهید مقاومت آن را بیشتر کنید می توانید از رنگ چوب ترمو برای حفاظت و زیبایی بیشتر آن استفاده کنید.
4قیمت چوب ترمو چقدر است؟
ترموود در واقع ارزان تر از اکثر چوب های سخت است و این گزینه را برای اکثر سازندگان بسیار مقرون به صرفه کرده است. از آنجا که فرآیند درمان شامل هیچ ماده شیمیایی نیست، تولید آن هزینه کمتری دارد. قیمت چوب ترمو گرجستان از متری 400 الی 650 با توجه به سایز متغییر است

2 دیدگاه

 1. مریم نباتی گفت:

  سلام قیمت چوپ ترموود رو لطف میکنید؟

  • admin گفت:

   سلام
   بله حتما
   قیمت چوب ترموود گرجستان در سایز ۱۶*۹۲ از متری ۴۰۰ هزار تومان شروع میشه
   برای اطلاع دقیق از قیمت ها لطفا با شماره ۰۹۱۲۰۸۰۳۰۴۴ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 4 =

پاسخگویی 24 ساعته