چوب ترمو

همانطور که می دانید چوب ترمو بسیار مفید و کاربردی است،در اینجا می خواهیم شما را با برترین فواید و ویژگی های منحصر به فرد ترمووود آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

این نوع چوب ها بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند و با استفاده از بخار و گرما دهی می توان چوب را به ترمووود تبدیل کرد.

اگر می خواهید در مورد نحوه استفاده از رنگ چوب ترمو نیز اطلاعاتی را به دست آورید می توانید مطالب سایت را مطالعه کنید.

چوب ترموود  محصولی است که با استفاده از کوره مخصوص حرارت بالا تولید می شود،فرآیندی که در فنلاند توسعه یافته است.  ترموود نه تنها از چوب محافظت می کند بلکه فرآیند حرارت و بخار زیاد، همچنین برخی تغییرات شیمیایی را نیز ایجاد می کند.

ThermoWoodبا استفاده از قند موجود در داخل  فرآوری می شود الوار کارامل می شود و این باعث تغییر رنگ می شود و الوار تولید می گردد.

با استفاده از  اصلاح حرارتی، تورم و خم شدن چوب به حداقل رسیده است. روند چوب ترمووود روند اصلاح حرارتی مطابق با Finish Wood توسعه یافته است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
3 خصوصیت بارز چوب ترمو

روش ThermoWood تحت مجوز The International ThermoWood است،انجمن و اعضای آن محصولات ThermoWood در دو فرآیند مختلف ارائه می شوند.

روش تولید چوب ترموود در سه مرحله

الوارهای اصلاح شده حرارتی را می توان به سه مرحله اصلی تقسیم کرد:

فاز 1. افزایش  کوره : دمای کوره بالا می رود،در یک سرعت سریع با استفاده از گرما و بخار تا حدود 100 deg. پس از آن در این مدت درجه حرارت خشک شدن به طور پیوسته به 130 درجه افزایش می یابد و میزان رطوبت در چوب تقریباً به صفر می رسد.

فاز 2. عملیات حرارتی شدید: پس از خشک شدن کوره با درجه حرارت بالا،دما در داخل کوره تا حدی بین 190 (ترمو S) و 212 (ترمو D) درجه سانتی گراد میرسد،پس از رسیدن به سطح هدف، دما  به مدت 2 3 ساعت ثابت باقی می ماند.

مرحله 3. خنک سازی و تهویه رطوبت: مرحله نهایی کاهش دما است،با استفاده از سیستم های اسپری آب. هنگامی که دما به 80 90 درجه  رسید مرطوب کنندگی و تهویه مطبوع صورت می گیرد تا رطوبت چوب بین 4 6٪ به میزان قابل استفاده برسد.

چوب ترمو

قیمت چوب ترموود

قیمت چوب ترموود به فاکتور های متعددی بستگی دارد. یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در قیمت این نوع چوب ها موثر است ابعاد و اندازه چوب ها می باشد.

مواد اولیه که در ساخت و تولید چوب های ترمو استفاده می شود از اهمیت بالایی برخورداند این نوع مواد بر قیمت آن ها بسیار موثر می باشند. از آنجا که هیچ ماده شیمیایی مضر در طول فرآیند در آن اضافه نمی شود، این نوع چوب ها فقط شامل مواد تجدید پذیر می باشد.

به دلیل مقاومت در برابر پوسیدگی، رطوبت کمتر و همچنین حرارتی پایین تر در مقایسه با سایر چوب ها، چوب ترمو از نظر ابعادی پایدار، بادوام است و عایق بسیار خوبی می باشد. این نوع چوب ها شکل خود را حفظ کرده و در برابر تغییر شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم اند.

از این نوع چوب ها می توان به راحتی در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده کرد و  با خیالی راحت آن ها را در مجاورت تابش نور خورشید قرار داد.

معمولا از چوب های حرارت دیده شده به عنوان نای ساختمان استفاده می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهنمای خرید چوب ترمو

با این حال اخیراً، ما شروع به ارائه روکش چوبی حرارت دیده شده مانند گزینه های سیاه رنگ شده و رنگ آمیزی شده خود کرده ایم.

جدیدترین محصولات حرارت شده دارای روکش فلزی Thermowood نیز می باشد، که با روشی بسیار خاص این کار بر روی آن ها انجام شده است. نه تنها این نوع چوب ها برای جلوگیری از ورود رطوبت، رنگ آمیزی شده و مهر و موم شده اند، چوب نیز در کوره خشک شده است تا جایی که تقریباً هیچ رطوبتی در چوب باقی نمانده باشد، که باعث پایداری فوق العاده ی آن شود.

در این گونه چوب ها هیچ گونه رطوبتی باقی نمی ماند بنابراین خطر پوسیدگی کاهش می یابد و تخته های انتخاب شده برای فرآیند فقط شامل گره های صوتی هستند. الوارهای مورد استفاده از چوب کاج، صنوبر اسکاندیناوی هستند و گزینه های روکش و پایداری و پایداری دارند.

قیمت چوب ترموود نما

با توجه به اینکه نوسانات ارز در این روزها بسیار بالاست ارائه قیمت چوب ترموود نما به صورت روزانه اعلام میشود و نمیتوانیم یک قیمت مشخص را برای آن تعیین کنیم،قیمت چوب ترموود با توجه به ضخامت و نوع چوب ترمو تعیین میشود.یکی از مواردی که هنگام خرید چوب ترموود نما باید به آن دقت کنید میزان ضخامت آن است،و نباید چوبی با ضخامت کمتر از 18 میلیمتر استفاده شود.شما میتوانید برای اطلاع از قیمت دقیق چوب ترمو با ما تماس بگیرید.

چوب ترمو را می توان برای نمای ساختمان های اداری و مسکونی نیز مورد استفاده قرار داد. استفاده از ترموود برای نمای ساختمان می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت محیط زندگی شما داشته باشد.

همانطور که می دانید با استفاده از گرما، کاج و صنوبر فنلاندی را با دمای بیش از 200 درجه سانتیگراد ، حرارت می دهند. در طول عملیات حرارتی، تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب اتفاق می افتد که برخی از ویژگی های اساسی آن را تغییر داده و بهبود می بخشد. محصول حاصل یک چوب کاملاً با دوام تر و پایدار است، یک ماده پوششی ایده آل برای استفاده در مناطق مختلف می باشد.

نما هایی که از چوب ترمو ساخته شده اند می توانند بیش از 30 سال دوام و ماندگاری خود را حفظ کنند. این محاسبه براساس تعدادی شرایط شامل کیفیت کار در زمان نصب و قرار گرفتن در معرض روکش فلزی در برابر آب و هوا از جمله مکان، ارتفاع و طراحی انجام می شود. همچنین اگر از مواد پوشش دهنده  مناسبی برای این نما ها استفاده شود دوام و ماندگاری آن ها به بیش از 60 سال نیز خواهد رسید.

چوب مورد استفاده در تولید ترموود در جنگلهای فنلاندی رشد می کند که کاملاً تحت سیستم صدور گواهینامه جنگلداری فنلاند و گواهینامه جنگلهای پان اروپایی است. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که ترموود از جنگلهای به خوبی مدیریت شده و پایدار تهیه شده است. فرآیند عملیات حرارتی نیازی به مواد افزودنی شیمیایی ندارد. عملکرد بهبود یافته صرفاً با استفاده از کنترل گرما و بخار حاصل می شود.

برای استفاده از چوب ترمو به عنوان نمای ساختمان گزینه های زیادی را در دست خواهید داشت.

انتخاب این نوع چوب ها به عنوان نمای ساختمن برای مناطقی با رطوبت بالا بسیار مناسب است چرا که فرایند گرما دهی به چوب باعث شده تا آن ها در مقابل رشد باکتری و کپک بسیار مقاوم باشند.

چوب ترموود

قیمت چوب ترمو ارزان

چوب ترمو ارزان چوبی است که دارای ضخامت کمتری به نسبت چوب های فنلاندی درجه یک است،به همین ترتیب نمیتوانیم کیفیت آن را با انواع چوب های گرید a مشخص مقایسه کنیم.

چوب های ترمو با کیفیت چوب هایی هستند که  از درختانی که دارای برگ های پهنی هستند تولید میشوند و این تفاوت باعث میشود تا میزان زیادی بر روی قیمت آنها تاثیر مستقیم بگذارد.

قیمت چوب ترمو به چه فاکتور هایی بستگی دارد؟ چه عواملی می تواند بر قیمت این نوع چوب ها موثر باشند؟

روکش های چوبی ظاهری بسیار زیبایی به هر سطح می بخشد این نوع روکش های چوب ترمو در رنگها و بافتهای متنوعی موجود است و حتی سالها پس از نصب می توانید زیبایی سابق آن را بازیابی کنید. روکش ترمووود دارای طول عمر طولانی است که یکی از مزایای آن دوام بسیار بالای آن ها می باشد چرا که به نگهداری کمتریی نیاز دارد.

چوب خشک می شود و رطوبت از آن خارج می شود و این باعث می شود تا آنجا که ممکن است پایدار شود. ترموود در برابر آب و هوا مقاوم است و در دماهای بین 40 تا 40 درجه بسیار مقاوم می باشد.

کیفیت فرایند اماده سازی چوب ترمو از جمله مهم ترین فاکتور هایی است که بر قیمت آن ها موثر است. در برخی از فرایند ها از مواد شیمیایی برای گرمادهی و تبدیل چوب ها به ترموود استفاده می شود که این موضوع از ارزش چوب ترموود می کاهد.

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور هایی که در قیمت ترموود تاثیر دارد اندازه و ابعاد چوب است. معمولا چوب هایی با ابعاد بزرگ تر گران تر هستند و الوار های که ابعاد کوچک تری دارند ارزان تر می باشند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چرا چوب ترمو را انتخاب کنیم؟

برخی از مهم ترین فواید ترمووود که بر قیمت آن بسیار موثر است عبارت اند از:

  • نیاز کم به نگهداری
  • دوام و ماندگاری بالا
  • مقاوم در برابر آب و رطوبت
  • مقاوم در برابر لیز خوردگی
  • مقاوم در برابر قارچ ها
  • مقاوم در برابر اشعه یو وی

با این وجود بهتر است بدانید هر نوع چوب ترمو ارزانی با کیفیت نیست،پس علاوه بر قیمت به کیفیت آن نیز توجه کنید،با توجه به این موضوع و همچنین موضوع نوسان ارز حتما برای اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

خرید چوب ترمو

چوب ترمو یکی از با کیفیت ترین و بهترین چوب های موجود در صنعت ساختمان است و کاربرد بسیار زیادی دارد،چوب ترموود به دلیل مقاومت بالایی که دارد در نما های ساختمانی استفاده میشود،باید بدانید که خرید و فروش چوب ترمو به صورت متر مکعب انجام میشود،از نکاتی که هنگام خرید چوب ترمو باید به آن دقت کنید میزان ضخامت آن است که در کیفیت و قیمت آن تاثیر بسزایی دارد،نوع این چوب از روی درختی که از آن تهیه شده اند مشخص میشود و همچنین تکنولوژی ترمویی که بر روی آن انجام شده است،چوب برخی از درختان فراوانی کمتری در طبیعت دارند پس قیمت آنها برای خرید چوب ترمو به نسبت بالاتر است.

مهم ترین فواید چوب ترمو

سازگاری با تمامی شرایط آب و هوایی

ترمووود ها نسبت به حرارت و یا رطوبت واکنش نشان نمی دهند. چوب ترموود با تمامی آب و هوا ها بسیار سازگارند.

عایق حرارتی

تحقیقات نشان داده است که رسانایی حرارتی در این نوع  چوب ترمو در مقایسه با چوب های معمولی 20 تا 25 درصد کاهش یافته است.

سمی نیستند

چوب ترموود و انواع مختلف آن  سمی نیستند و از روش های طبیعی به همراه گرما و بخار ساخته شده اند.

این نوع چوب ها از هیچ نوع ماده شیمیایی به وجود نیامده اند.

عدم وجود رزین در چوب ها

در طی فرایند گرما دهی رزین از این نوع چوب ها به طور کامل حذف می شود.

بهترین چوب هایی که از آن ها چوب ترمو را به دست آورد کدام اند؟

کاج و صنوبر.

وارد کننده چوب ترموود

همانطور که می دانید اسلوود به عنوان بهترین وارد کننده چوب ترموود شناخته شده است. این مجموعه با استفاده از برترین و با کیفیت ترین انواع چوب آماده ارائه بهترین محصولات به شما عزیزان می باشد.

چوب ترمو یک چوب زیبا و پایدار است که با استفاده از روش های طبیعی تولید می شود. این نوع چوب ها با استفاده از فرایند گرما دهی که به صورت کاملا طبیعی انجام می گیرد بسیار مقاوم و با دوام می شوند. معمولا این نوع چوب ها را از چوب کاج و صنوبر که دارای گواهینامه PEFC از فنلاند می باشند تولید می شوند. می توان از آن در داخل یا خارج از منزل و در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

روکش بیرونی بدون پوشش می تواند 30 سال عمر مطلوب را ارائه دهد. در فرایند گرما دهی به چوب هر چه گرما و درجه حرارت بیشتر باشد رنگ چوب تیره تر خواهد شد.

فرایند گرمادهی به چوب باعث می شود تا چوب ها دوام و ماندگاری بیشتر و همچنین بسیار کاربردی تر شوند.

این نوع چوب ها در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم اند همچنین هیچ گونه رزینی در آنها به کار نرفته است.

از ترمووود ها در تمامی شرایط آب و هوایی و همچنین برای استفاده در داخل و یا  فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند.

ترمووود هایی که با کیفیت باشند سمی نیستند و نصب آن ها بسیار ساده است برای جلوگیری از آسیب اشعه یو وی می توان از اسپری ها و روغن های مخصوص روی سطوح چوبی استفاده کرد.

برای خرید با کیفیت ترین انواع چوب ترمو با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 11 =

پاسخگویی 24 ساعته