چوب ترمو
07
ژوئن

3 خصوصیت بارز چوب ترمو

همانطور که می دانید چوب ترمو یکی از کاربردی ترین و مهم ترین الوار هایی است که کارایی ها و کاربرد های بسیار زیادی در ساخت و ساز و استفاده به عنوان نمای ساختمان دارد.

در مطالب قبلی شما را با نکات مهمی در خصوص چوب ترمو آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

ترموود

مهم ترین مشخصات چوب ترمو

با استفاده از ردوود می توان بسیاری از چوب های ترموود را تهیه کرد. در مناطق مختلف دنیا می توان فرایند گرما دهی به چوب را انجام داد. اما یکی ازمهم ترین کشور هایی که در این زمینه فعالیت می کند فنلاند می باشد.

همانطور که می دانید با فرایند ترمووود و حرارت دهی به چوب رنگ آن به قهوه ای تیره متمایل می شود.

جدید و نو

Thermowood فرایندی است که در آن چوب طی مراحلی گرما دهی می شود و دوام و ماندگاری و همچنین خصوصیات بسیار بالاتری و بهترین را کسب می کند. این چوب به دمای 212 درجه می رسد. خصوصیات شیمیایی و فیزیکی موجود در چوب بطور دائمی تغییر می کند و این امر برای پوشش داخلی خارجی کاملاً مناسب است.

دوام

عملیات حرارت دهی به چوب، آن را با دوام و تقویت می کند و باعث مقاومت در برابر قارچ ها می شود. بنابراین این نوع چوب ها بیش از 30 سال عمر دارند.

رنگ ترمووود قهوه ای تیره است و ظاهری جذاب و مداوم به آن می بخشد. اگر به چوب حرارت دهی نشود رنگ آن روشن تر باقی می ماند برای محافظت از رنگ می توان از رنگ ها و پوشش دهنده های مخصوص چوب ترمو استفاده کرد.

استقامت

یکی دیگر از مهم ترین خصوصیات این نوع چوب ها استقامت و ثبات بسیار بالای آن ها می باشد. به دلیل اینکه مقدار رطوبت داخل چوب کاهش پیدا کرده از این رو به راحتی خم و یا شکسته نمی شوند.

برای تهیه بهترین انواع چوب ترمو می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.