رنگ چوب بیرون
25
آگوست

خرید رنگ چوب فضای خارجی

برای خرید رنگ چوب فضای خارجی باید به چه فاکتور هایی توجه کنید؟

همانطور که می دانید رنگ سطوح چوبی که در فضای خارجی مورد استفاده قرار می گیرند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

در مطالب قبلی شما را با 3 خصوصیت بارز چوب ترمو آشنا کردیم و نکاتی در این خصوص را در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا در مورد نحوه خرید رنگ چوب فضای خارجی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

رنگ چوب

راهنمای خرید رنگ چوب فضای خارجی

رطوبت، قارچ، کپک و اشعه ماوراء بنفش خورشید به چوب آسیب می رساند، اما پوشش چوب با رنگ مخصوص و سیلر بیرونی آن را محافظت می کند. در حالی که بسیاری از این محصولات رنگ ها و سیلرهای مخصوص سطوح چوبی نامیده می شوند، همچنین به مبلمان چوبی، نرده ها، سایدینگ و درهای بیرونی کمک می کنند تا سالهای بعد بهترین ظاهر خود را به دست بیاورند.

رنگ های بر پایه آب یا رنگ های روغی؟

رنگ های مخصوص بیرون عبارتند از آب (گاهی اوقات اکریلیک نامیده می شود)، پایه ای از روغن (که بعضاً آن را آلکید) یا روغن اصلاح شده نیز می نامند.

رنگ های مبتنی بر آب گزینه های رنگ بیشتری دارند و در عرض چند ساعت خشک می شوند و به شما امکان می دهند پروژه را به سرعت تکمیل کنید. بوی کمتری دارند و به راحتی با آب و مواد شوینده تمیز می شوند.

محصولات بر پایه روغن عمیق تر به چوب نفوذ می کنند و کاربرد آن را آسان تر کرده و ظاهر چوب را زیبا می کنند. زمان خشک شدن طولانی تر به شما امکان می دهد تا با استفاده از آن رنگ را بهتر مخلوط کرده و از نشانه های پوسته پوسته شدن و برس جلوگیری کنید.

شفافیت رنگ های سطوح خارجی

شفافیت یک سطح را بر اساس ظاهری که می خواهید انتخاب کنید.

سیلر های شفاف در برابر اشعه ماوراء بنفش بسیار مقاوم می باشند و همچنین از هر نوع کپکی جلوگیری می کنند. این محصولات هیچ رنگی را به وجود نمی آورند برنگ زیبایی طبیعی چوب را نشان می دهند در حالی که از آسیب هایی مانند پیچ ​​و تاب و ترک خوردگی محافظت می کند.

رنگ های شفاف

رنگ های چوبی شفاف رنگ خاصی را برای چوب و رنگ چوب ایجاد می کنند. آنها محافظت بیشتری نسبت به درزگیرهای شفاف دارند و مانند محصولات مات بیشتر حساس به علائم نیستند.

رنگ های نیمه شفاف

رنگ های نیمه شفاف رنگ بیشتری دارند اما هنوز هم اجازه می دهند تا بخش بزرگی از چوب را از بین ببرند. رنگدانه های بیشتر محافظت بیشتری از خورشید نسبت به محصولات شفاف تر دارند، اما رنگ های نیمه شفاف معمولاً از رنگ های جامد محافظت نمی کنند.

رنگ های نیمه جامد

رنگ های نیمه جامد دارای رنگدانه های بیشتری هستند که بیشتر مواد چوب را پنهان می کنند. اینها محافظت بهتری در برابر خورشید دارند.

رنگ های جامد

رنگ های جامد یا مات باعث ایجاد رنگ هایی قوی می شوند، اما قسمت عمده چوب را پنهان می کند. در صورت آب و هوای چوب یا اگر می خواهید ظاهر آن را تغییر دهید گزینه خوبی است. این رنگ ها به روشی مشابه برای رنگ آمیزی پوشانده شده و به طور معمول طولانی ترین طول عمر را دارند، اگرچه چند لایه می تواند منجر به ترک خوردگی یا لایه برداری شود. این محصولات اغلب روی نرده ها و مبلمان فضای باز و بعضی از آنها فقط برای سطوح عمودی به کار می روند.

برای خرید رنگ چوب فضای خارجی با مناسب ترین قیمت می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.