10
اکتبر

قرنیز

همانطور که می دانید قرنیز یکی از اصلی ترین قسمت هایی است که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گرد.

قرنیز ها انواع مختلفی دارند. برخی از این قرنیز ها MDF و برخی PVC و نیز چوبی هستند.

با توجه به نوع نیازتان و همچنین ظاهر دکوراسیون داخلی می توانید نوع قرنیزی که مورد استفاده قرار می دهید را مشخص کنید.

قرنیز ام دی اف

قرنیز MDF

ام دی اف یکی دیگر از متریال هایی است که برای ساخت قرنیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این تخته ها با چگالی متوسط ​​، مانند سایر مصالح ساختمانی کل مانند کوارتز، از همان منبعی که درختان را تقلید می کند، گرفته شده اند. اما شباهت به کارخانه ختم می شود. به زودی پس از ورود به آسیاب، منبع چوب MDF معمولاً شاخه های کوچک درون یک خمیر مایع ریخته می شود و سپس به یک محصول ساختمانی سخت تبدیل می شود.

این نوع مواد هزینه ساخت کمتری نسبت به سابر متریال ها دارند. محبوب ترین اندازه مواد baseboard 3/4 اینچ ارتفاع است. در این گروه، چوب جامد و بدون چربی گرانترین محصول است و به دنبال آن کاج و MDF قرار می گیرد.

تخته های پایه MDF نسبت به تخته های چوب واقعی قابل نصب هستند. مواد نرم تخته پایه MDF به راحتی برش می خورد و تحت فشار ابزار های برقی یا حتی ابزار های دستی تقسیم نمی شود.

قرنیز چوبی

تخته های چوبی واقعی، مانند مواردی که در مراکز خانگی یافت می شوند، از چوب های نرم مانند تخته کاج های طولانی و بی وقفه و همچنین کاج های انگشتی و یا از چوب های سختی مانند بلوط و هملو ساخته می شوند.

با تخته های چوب واقعی، حداقل گزینه از چوب های طبیعی هستند. استفاده از چوب نیز می تواند یکی دیگر از بهترین گزینه ها در ساخت قرنیز باشد.

شرکت پاسارگاد علاوه بر ارائه بهترین انواع چوب ترمو در زمینه فروش قرنیز نیز فعالیت دارد.