ریکاوری چوب

برای ریکاوری چوب به چه فاکتور هایی باید توجه کرد؟ آیا ریکاوری چوب مهم است؟

شرکت اسلوود ارائه دهنده بهترین انواع خدمات از قبیل ساخت آلاچیق چوبی و … می باشد.

شما برای ریکاوری چوب نیز می توانید از خدمات این مجموعه استفاده کنید.

همانطور که می دانید به بازسازی مجدد رنگ چوب ریکاوری چوب گفته می شود.

استفاده از رنگ چوب یکی از متداول ترین کار ها برای بهبود ظاهر سطوح چوبی خارجی می باشد.

البته لازم به ذکر است که با رنگ زدن مجدد چوب علاوه بر داشتن سطوح چوبی زیبا تر، می توانید در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید چرا که با استفاده از این پوشش دوام و ماندگاری سطوح چوبی نیز بیشتر می شود.

ریکاوری چوب

مزایای ریکاوری چوب

برخی از مهم ترین مزیت های رنگ زدن مجدد سطوح چوبی شامل:

جلوگیری از پوسیدگی

سطوح چوبی که در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرند اگر پوشش داده نشوند بیشتر مستعد پوسیدگی می باشند. علاوه براینکه پوسیدگی ظاهر زیبایی ندارد بلکه بسیار خطرناک می باشد.

پوسیدگی می تواند به دلایل بسیاری اتفاق بیافتد اما شایع ترین انواع پوسیدگی به خاطر کپک ها، قارچ ها و یا موریانه باشد. علاوه بر این زمانی که پوسیدگی در سطح یک چوب آغاز می شود دیگر راهی برای متوقف کردن آن نیست. از این رو استفاده از رنگ چوب و بازسازی مجدد رنگ چوب از مهم ترین کار هایی است که برای جلوگیری از پوسیدگی چوب انجام می شود.

مقاومت در برابر تابش خورشید و رطوبت

تماس چوب با آب می تواند موجب پوسیدگی شود. اگر بعد از اینکه چوب با اب تماس پیدا کند فریز شود می تواند شکسته شود. اگر در پروژه های ساخت به این نکات توجه نشود می تواند خسارت های بسیاری را موجب شود و بار ها تکرار گردد. همچنین نور خورشید می تواند سطوح چوبی را که رنگ نشده اند را نیز خراب کند. و به مرور موجب مات شدن رنگ چوب شود. با ریکاوری و رنگ زدن مجدد چوب می توان از این اتفاق جلوگیری کرد و ظاهر جذاب تری برای چوب ها فراهم نمود.

کاهش هزینه ها

چوب می تواند برای استفاده در فضای باز مانند تراس و جلوی درب بسیار مناسب باشد. از این رو رنگ زدن و ریکاوری چوب می تواند به ماندگاری و دوام این قسمت ها به دلیل رفت و آمد زیاد کمک کند. اگر از سیلر و رنگ برای روکش سطح چوبی استفاده کنید مقاومت و ماندگاری چوب بیشتر می شود و کمتر به نگهداری و مراقبت نیاز پیدا می کند در نتیجه هزینه های مربوطه کاهش پیدا می کند.

زیبایی چوب

معمولا زیبایی و جذابیت سطوح چوبی به ظاهر طبیعی آن است. از این رو لازم است تا از رنگ هایی برای ریکاوری چوب استفاده شود که رگه ها و ظاهر طبیعی چوب را حفظ کند. رنگ چوب در رنگ ها و نقش های بسیار متنوعی وجود دارد. بنابراین اگر می خواهید ظاهر طبیعی و نچرال چوب حفظ شود لازم است تا به نوع رنگ چوبی که مورد استفاده قرار می دهید توجه کنید.

استفاده آسان

رها کردن سطوح چوبی بدون رنگ و سیلر و پوشش های محافظتی می تواند باعث شود تا سطح چوبی شما خیلی زود اسیب ببیند و همچنین ظاهر زیبایی نیز نداشته باشد.

استفاده از لکه بر های مخصوص چوب بسیار آسان و راحت است و شما می توانید خیلی راحت از این لکه بر ها و پوشش های مخصوص برای روکش کردن سطح چوبی مورد نظرتان استفاده کنید.

استفاده از پوشش دهنده های مخصوص سطوح چوبی می تواند موجب افزایش طول عمر چوب شود علاوه بر این این پوشش دهنده ها نیازی به پرایمر ندارند و برای استفاده در آب و هوای مختلف بسیار مناسب هستند.

برای ریکاوری چوب می توانید هر چند سال یکبار از این پوشش دهنده ها استفاده کنید.

پوشش دهنده های مخصوص سطوح چوبی از رنگ چوب بسیار با دوام تر و ارزان تر هستند.

برای ریکاوری چوب می توانید با کارشناسان ما با شماره 02188068374 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

پاسخگویی 24 ساعته