03
نوامبر

ترمو وود

برای ترمو وود از چه رنگ هایی استفاده می کنید؟

یکی دیگر از محصولات کاربردی این مجموعه ارائه بهترین انواع رنگ برای چوب هایی است که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

ترمووود از جمله چوب هایی است که بسیار با دوام و مقاوم است و برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولا چوب ها را با روش های مختلفی گرما دهی می کنند تا این نوع ترمووود ها به دست آیند.

چوب های گرما دهی شده دوام و ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به سایر چوب ها دارند.

ترموود

مشخصات چوب ترموود برای نمای ساختمان

آیا می دانید یکی از محبوب ترین مصالحی که می توان به عنوان نمای ساختمان مورد استفاده قرار داد ترموود اسست؟

روکش ترموود از چوب چوب نرم اسکاندیناوی با استفاده از فرایند گرما دهی تولید شده است. هنگام تولید ترموود، برای کنترل فرآیند خشک شدن، تحت فشار و گرما و همچنین بخار ازت و بخار آب قرار می گیرند. این روش درمانی با دقت مشاهده می شود و می تواند از 24 تا 96 ساعت به طول انجامد. گونه های مختلف چوب در دمای 180 تا 230 درجه سانتیگراد به چوب ترمو تبدیل می شوند.

هنگامی که چوب در معرض گرمای شدید قرار می گیرد، در عمق هسته خشک می شود و رطوبت و رزین از چوب جدا می شود. با داشتن رطوبت کم، مقاومت در برابر آب و هوا بیشتر می شود، به این معنی که از چوب تصفیه شده با گرما می توان برای مصارف فضای بیرون از قبیل نما و روکش بیرونی استفاده کرد.

همچنین، هنگامی که چوب تا دمای معینی گرم می شود، برای حشرات بسیار کمتر جذاب می شود، که باعث افزایش ماندگاری آن نیز می شود.

ترموود ها دوام بسیار بالایی دارند و نیازی به رسیدگی های روزانه که بر روی آن اعمال می شود نیست.

از آنجا که ترموود با استفاده از بخار آب فرآوری می شود و نه مواد شیمیایی، بسیار بهتر از سایر چوب های شیمیایی شده در محیط زیست مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از ترموود به عنوان نمای ساختمان یکی از جذاب ترین نما ها را به وجود می آورد.

معمولا این نوع چوب ها را از کاج های فنلاندی تهیه می کنند.

چوب سرخ اروپایی فنلاندی (کاج اسکاندیناوی) با درجه حرارت بیش از 200 درجه سانتیگراد تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد و ترموود به وجود می آید. این فرآیند اصلاح حرارتی خصوصیات چوب را بهبود می بخشد، در نتیجه دامنه کاربردهایی را که می توان از آن استفاده کرد گسترش می دهد. چرا ترموود را انتخاب کنیم؟ قرن ها است که شناخته شده است که سوختن سطح چوب در آتش باز باعث دوام بیشتر آن در استفاده از خارج می شود.

در طی فرآیند عملیات حرارتی، رنگ چوب تیره می شود، در شرایط تغییر رطوبت از چوب طبیعی پایدارتر می شود و خصوصیات عایق حرارتی آن بهبود می یابد. روند تصفیه باعث می شود چوب در برابر پوسیدگی مقاوم باشد.

بنابراین ترموود، اگر مطابق با توصیه های سازنده نصب شود، 30 سال عمر مفید خواهد داشت.

آیا روکش ThermoWood نیاز به محافظت دارد؟

اگرچه طول عمر محافظت نشده  ترموود در محیط های مطلوب می تواند به 30 سال برسد، اما با استفاده از یک پوشش سطحی، اگر در ابتدا استفاده شود و به طور دوره ای نگهداری شود، می تواند به 60 سال نیز برسد.

با این حال، از آنجا که میزان جذب آب در ترموود نسبت به چوب طبیعی کمتر است، سیلوا از فرمول سازگار مخصوص Sansin Enviro Stain – به نام SDF HT استفاده می کند که به طور خاص برای استفاده در چوب های حرارتی تولید شده است.

روکش ترموود از Silva را می توان با استفاده ا فرایند های خاصی تهیه کرد و امکان نصب آن را در هر زمان از سال بدون در نظر گرفتن آب و هوا و دما فراهم می کند.

برای تهیه بهترین انواع رنگ برای ترمو وود می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.